Lebowski

LEBOWSKI – to zespół, którego styl słuchacze określają mianem muzyki do nieistniejącego filmu”, stanowiący mieszankę art rocka, rocka progresywnego oraz muzyki filmowej.

Wydany w 2010 r. debiutancki album Cinematic”, jest hołdem złożonym wybitnym postaciom polskiego kina – muzyką przeplataną oryginalnymi kwestiami, wyjętymi z pereł klasyki polskiego filmu oraz kinematografii światowej. Pojawiają się tu głosy m.in.: Zdzisława Maklakiewicza, Zbigniewa Cybulskiego, Tadeusza Łomnickiego, Leona Niemczyka.

Niezależnemu zespołowi udało się przebyć długą i imponującą drogę. „Cinematic” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy ambitnej muzyki rockowej w Polsce i na świecie, co zaznaczyło się znakomitym wynikiem sprzedaży płyty – ponad 7000 egzemplarzy w wersji CD oraz wyprzedany nakład limitowanej dwupłytowej wersji winylowej. Zespół doczekał się setek recenzji w ok. 30 krajach świata oraz licznych prezentacji i wywiadów radiowych. Zagościł w plebiscytach i rankingach płytowych w Polsce, Kanadzie, Finlandii, Włoszech i Brazylii. Tytułami “Polski Album Roku” oraz “Debiut Roku” docenili Cinematic” czytelnicy miesięcznika Metal Hammer oraz słuchacze stacji Radio Rock FM (Włochy). Podobnie gorąco i z uznaniem wypowiadali się dziennikarze, piszący o Lebowskim na łamach takich pism muzycznych, jak Metal Hammer, Teraz Rock, Lizard, Nocturne (Serbia), Inferno (Finlandia) i wielu innych.

W czerwcu 2017 ukazuje się koncertowe wydawnictwo Lebowski plays Lebowski”, zawierające 9 utworów, w tym 6 premierowych kompozycji. Stanowi ono zapis występu zespołu na Tennis Music Festival. Album spotyka się z ciepłym przyjęciem odbiorców i recenzentów. METAL HAMMER przyznaje płycie 5 gwiazdek.

Rok 2018 dla Lebowskiego stoi pod znakiem premiery nowego, studyjnego albumu – „Galactica”. Do współpracy kwartet zaprosił m.in. legendę światowego jazzu, wybitnego niemieckiego trębacza – Markusa Stockhausena. Nagrany wspólnie singiel Goodbye My Joy” przez 17 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu IlI Polskiego Radia.
W tym też czasie, wieloletniego basistę grupy – Marka Żaka, zastąpił znany z formacji lndios Bravos – Ryszard Łabul.

Lebowski 2

Koncerty zespołu realizowane są w efektownej oprawie brzmieniowej oraz wizualnej, czyniąc je niezapomnianymi, zarówno w kameralnych warunkach klubowych, jak również na dużych scenach, przed wielką publicznością, co doskonale sprawdziło się na International Rock Conspiracy w Berlinie, Ino-Rock Festival  u boku Brendana Perry (Dead Can Dance) oraz szwedzkiego Pain Of Salvation, czy też na Festiwalu Rocka Progresywnego w 2018r. w Toruniu, gdzie Lebowski był headlinerem.

Lebowski to:
marcin grzegorczyk – gitary
marcin łuczaj – syntezatory
ryszard łabul – bas
krzysztof pakuła – perkusja


 nasz sprzęt serwisuje:
ampdoct

naszymi instrumentami opiekuje się:
oley